• Deň narcisov

• 1620,83 - suma, ktorú vyzbierali žiaci ZŠ Jana Amosa Komenského v Seredi pre dobrú vec

Dňa 13.apríla 2018 sa uskutočnil 22. ročník finančnej zbierky na podporu boja proti rakovine, ktorú

organizuje Liga proti rakovine pod názvom DEŇ NARCISOV.

Aj tento rok sa naša škola ZŠ Jana Amosa Komenského v Seredi zapojila do tejto prospešnej akcie.

25 dobrovoľníkov – žiakov deviateho ročníka si ráno 13.04.2018 oblieklo krásne modré tričká

s identifikačnými číslami a rozdelilo si 8 pokladničiek. Najskôr dobrovoľníci ponúkali narcisy žiakom,

pedagógom a zamestnancom našej školy,  potom vyrazili do ulíc mesta. Boj s touto chorobou

podporili žiaci a  obyvatelia nášho mesta štedrými príspevkami a vďaka tomu sme vyzbierali sumu

1620,83€.

Za všetky finančné príspevky srdečne ďakujeme. Určite sa do tejto zbierky zapojíme aj nabudúce.

• Turisti si vyšli na Čachtický hrad

• V piatok trinásteho apríla po piatej vyučovacej hodine s vidinou prichádzajúceho víkendu sa členovia turisticko – poznávacieho krúžku zo Základnej školy Jana Amosa Komenského zo Serede vybrali po stopách krvavej grófky na Čachtický hrad. Vlakové spojenie Sereď – Trnava – Nové Mesto nad Váhom – Višňové zafungovalo výborne, v priebehu dvoch hodín nás dostalo až na dohľad Čachtického hradu. Z vlakovej zastávky vo Višňovom sa nám podarilo v priebehu hodinky vystúpiť cez les až na miesto neodmysliteľne spojené s Alžbetou Báthoryovou. Miesto, kde strávila Báthoryčka posledné dni svojho života sme si so záujmom pozreli, naskytli sa nám pritom aj krásne výhľady na okolitú prírodu, vrcholky Bielych a Malých Karpát i Považského Inovca. Žiaci si na hrade kúpili suveníry, spravili sme si zopár záberov a ošľahaní vetrom sme sa pobrali naspäť na vlak do Višňového. Čakanie na lokálku z Myjavy sme si krátili na kolotoči, hojdačkách a pri kofole na terase v miestnom hostinci hneď vedľa zastávky vlaku. Cesta naspäť domov do Serede bola veľmi dlhá kvôli meškajúcim vlakom. Ani viac ako hodinové zdržanie na trati nám neprekazilo dobrú náladu a pekné zážitky z výletu, čakanie v Novom Meste nad Váhom sme strávili telefonovaním rodičom o našom neskoršom príchode domov. Rodinní príslušníci nás napokon o deviatej večer s radosťou uvítali na vlakovej stanici v Seredi. Už teraz sa tešíme na ďalší výlet, v sobotu 21. apríla nás naše túlavé topánky zavedú na celodennú vychádzku do Strečna.