• Aktuality

     • Detské dopravné ihrisko
      • Detské dopravné ihrisko

      • Žiaci 1.B a 2.C si konečne 26.5.2022 mali možnosť vyskúšať jazdu na kolobežkách a bicykloch v simulovanej dopravnej premávke na veľkom a modernom detskom dopravnom ihrisku Terkar v Galante. Na ceste sa stretli s dopravnými značkami ,dopravným svetelným signalizačným zariadením a železničným priecestím so závorami v peknom prostredí. K nezabudnuteľnému  zážitku prispelo aj teplé a slnečné počasie.

                                                                                                       Mgr. E. Sabová

     • Svetový deň vody
      • Svetový deň vody

      • Svetový deň vody oslavujeme 23. marca. Odbor školstva, rodiny, kultúry a športu mesta Sereď zorganizovali výtvarnú súťaž na tému voda. Zapojili sa do nej aj žiačky 3.B triedy našej školy. Elisa Lea Krišková, Klára Janíková, Nella Kramárová a Karin Droppová boli v týchto dňoch ocenené za svoje výtvarné práce.

       Srdečne blahoželáme!

     • ŠKD
      • ŠKD

      • Slnečné počasie nám stále praje ,tak si pobyt v ŠKD užívame hlavne na školskom dvore a športoviskách  v areály školy. Deti sa zabávajú, súťažia , oddychujú . Popri zábave  a peknom počasí  však nezabúdame  na povinnosti  a spoločne sa aj hravou formou  vzdelávame.

       Vychovávateľka  A.Gamanová

     • Slávik Slovenska - krajské kolo
      • Slávik Slovenska - krajské kolo

      • Náš spevácky talent – žiačka 4.B triedy Sofia Tomčányiová  reprezentovala náš okres na súťaži Slávik Slovenska. Je to spevácka súťaž v interpretácii slovenských ľudových piesní. Keďže na okresnom kole v Galante si vyspievala svojím krásnym hláskom vo svojej kategórii 1. miesto, postúpila do krajského kola, ktoré sa konalo dňa 26.5. 2022 v Trnave.

       V silnej konkurencii Sofinka tentoraz nezískala žiadne umiestnenie, ale držíme jej palce na ďalších speváckych súťažiach, ktorých sa bude v budúcnosti určite zúčastňovať.       

                                                           Mgr. H. Eliášová

     • Vyhrali sme finálový turnaj Školskej basketbalovej ligy (ŠBL)
      • Vyhrali sme finálový turnaj Školskej basketbalovej ligy (ŠBL)

      • V stredu 25.mája 2022 sa uskutočnilo v ŠH v Pezinku finálové kolo ŠBL, v ktorej účinkujú aj žiaci nášho CVČ pri ZŠ Komenského v Seredi.

       Po dlhodobej časti sa umiestnilo v tabuľke naše družstvo, na peknom druhom mieste, keď sme v nej  prehrali iba jediný zápas a to so ZŠ na Bielenisku Pezinok.

       V semifinálovom meraní síl, v ktorom sme nastúpili proti sympaticky hrajúcemu družstvu ZŠ Štúrova Malacky, sme tak museli siahnuť až na dno svojich síl. Po úplne vyrovnanom priebehu sme nakoniec našli recept na dobre organizovanú obranu súpera a víťazstvom sme si zabezpečili postup do veľkého finále.

       CVČ pri ZŠ J.A. Komenského Sereď – ZŠ Štúrova Malacky 31:21 (7:3,14:15, 26:17)

       FAULY: 4-8, TH: 9/5 – 4/1, TROJKY: 4-0, BODY: Zlocha 13 (3 trojky), Kiss 7 (1 trojka), Vranka 4, Hrubý 3, Harčár 2, Vlkovič 2. (Žigová, Mizerík, Lopašovská, Rychtáriková, Hatnančík, Urbánek, Vaculčiaková, Écsi, Lehocká).

       Dlho očakávané finále sa hralo pred zaplnenou Pezinskou športovou halou. Po nervóznom začiatku zápasu, keď naši hráči boli vystavení viacerým tvrdým zákrokom a nešportovým faulom, sme odpovedali tým najlepším možným spôsobom – krásnou hrou, plnou nápaditými myšlienkami, basketbalovou inteligenciou a úspešnými ďalekonosnými trojbodovými strelami.

       Naše družstvo sa súperom nedalo zastrašiť a ukázalo svoj silný charakter a zmysel pre fair-play. Napriek tomu, že od chvíle, keď sa začal hrať na ihrisku basketbal, sme jasne dominovali, pochváliť treba aj súpera za to, že až na dve výnimky, chlapci slušne dohrali, tento emóciami plne nabitý zápas.

       CVČ pri ZŠ J.A. Komenského Sereď – ZŠ Na Bielenisku Pezinok 43:12 (10:2, 20:4, 33:6)

       FAULY: 10-10, TH: 16/7– 7/2, TROJKY: 8-0, BODY: Zlocha 11 (3 trojky), Kiss 9 (2 trojky), Hrubý 8, Vranka 7 (1 trojka), Žigová 3 (1 trojka), Mizerík 3 (1 trojka), Vlkovič 2. (Lopašovská, Rychtáriková, Harčár, Hatnančík, Urbánek, Vaculčiaková, Lehocká, Écsi).

       Do ALL STARS turnaja sa dostali naši hráči :

       • Matej Harčár a Adam Vranka
       • MVP (najužitočnejší hráč turnaja) bol vyhlásený:
       • Tomáš Kiss
       • Špeciálne ocenenie trénera za vynikajúcu reprezentáciu školy a CVČ:
       • Emily Žigová, Zuzka Vaculčiaková, Tete Lehocká a Hanka Rychtáriková.

       Všetkým aktérom podujatia, v prvom rade legende slovenského basketbalu a organizátorovi celého podujatia - Justovi Sedlákovi, taktiež Danovi Babišovi, súperom, divákom, by sme touto cestou chceli poďakovať za skvele prežitý deň s basketbalom. Hráčom nášho CVČ, za skvelú reprezentáciu školy, CVČ pri ZŠ Komenského Sereď a mesta Sereď. Chlapcom a dievčatám za ukážkové správanie sa, nielen v športovej hale počas zápasov a konania samotného finálového turnaja, ale taktiež počas cestovania, či celej dlhodobej súťaže a našej spoločnej spolupráce.                                                                                                                                      Jozef Ištok 

      • Ďakujeme

      • Ďakujeme vydavateľstvu KLETT, ktoré nám darovalo 30 slovensko-ukrajinských obrázkových slovníkov pre ukrajinské deti od 6 do 13 rokov. 

     • Kultúrno-umelecká exkurzia
      • Kultúrno-umelecká exkurzia

      • Krúžková činnosť nemusí prebiehať len v priestoroch školy. Preto sme sa rozhodli zmeniť prostredie a dňa 25.5.2022 sme sa v rámci literárno-kultúrneho krúžku a krúžku umelecká tvorivosť zúčastnili popoludňajšej exkurzie v Trnave. Táto akcia mala kultúrno-umelecké zameranie. Všímali sme si prepojenie historickej a modernej architektúry v centre mesta, ako aj rôzne umelecké prvky. V kine v Aréne sme si pozreli pekný animovaný film. Počas celej exkurzie nás sprevádzala dobrá nálada.

       Mgr. H. Eliášová, Mgr. L. Budinská

     • Je dobré mať parťáka!
      • Je dobré mať parťáka!

      • Tohto hesla sa drží aj naša škola, a preto máme aj my parťáka za hranicami Slovenska.43 žiakov z našej školy spolu so 4 pedagógmi a p. riaditeľkou dňa 19.5.2022 navštívili Základnú školu Smíškova v Tišňove. Bohatý kultúrny a športový program, ktorý si pre nás pripravili učitelia a žiaci z tejto českej školy, priniesol pre naše deti nielen skvelé zážitky, ale aj nové vzťahy.

       Pokračujeme v projekte LIRE

       Pani učiteľka Fogelová a p. riaditeľka sa na druhý deň (20.5.2022) zúčastnili medzinárodného stretnutia partnerov projektu LIRE (Erasmus +) v historickom meste Brno.  Partneri projektu z Čiech, Poľska a Slovenska sa tu stretli, aby sa dohodli na ďalších krokoch v projekte a doriešili otázky týkajúce sa výstupov projektu. Hovorilo sa aj o ďalších aktivitách, ktoré sú v projekte naplánované a budú viesť k jeho úspešnému ukončeniu a následnému šíreniu.  Projektoví partneri budú prezentovať výstupy projektu na konferencii v Senci, ktorá je naplánovaná na mesiac jún a na ktorej bude projekt LIRE predstavený širšej verejnosti. Partneri z českej základnej školy Tišnov budú viesť  workshop v cudzom jazyku  - Rozvoj čitateľskej gramotnosti, kde budú demonštrovať prácu s čítankami na hodinách anglického jazyka.

       Mgr. A. Droppová, Mgr. J. Fogelová

     • Hláskujúce včielky
      • Hláskujúce včielky

      • V popoludňajších hodinách, dňa 25.5.2022, sa uskutočnilo školské kolo súťaže v hláskovaní anglických slov – Spelling Bee. Zúčastnili sa ho žiaci, ktorí si chceli zmerať sily v tejto tradičnej súťaži. V kategórii A súťažilo 12 žiakov 5.,6. a 7.ročníka a v kategórii B 4 žiaci 8. – 9.ročníka našej školy. Najlepší žiaci súťažili v dvoch kolách, ktoré preverili ich rýchlosť a presnosť v hláskovaní rôznych anglických slov. Po skončení prvého kola všetci netrpezlivo očakávali výsledky: do druhého kola totiž postúpili iba tí najlepší. Druhé kolo rozhodlo o víťazoch. Žiaci okrem diplomu získali aj vecné ceny, za ktoré veľmi pekne ďakujeme Rade rodičov.

       Veríme, že súťaž bola popoludňajším spestrením, ale aj prínosom a že sa žiakom páčila - zábavnou formou si mohli preveriť svoje vedomosti a porovnať ich s vedomosťami iných žiakov.

       Víťazom srdečne blahoželáme a spoločne sa tešíme na ďalší ročník tejto školskej akcie.

       Bude vás zaujímať:

                                          Kat. A                                Kat. B

       1. miesto:       Zoja Bahýlová – 6. C               Vanessa Gaveldová – 9.C

       2. miesto:        Sabina Bírošová – 4.C            Marco Šereg – 9.B

       3. miesto:       Sára Oláhová – 6.C                  Matúš Motyčák – 8.A

                                                                                          porota súťaže: ZG, HK

     • Včelárska záhrada v Smoleniciach
      • Včelárska záhrada v Smoleniciach

      • Dňa  24.5.2022 sa žiaci 2. a 3. ročníka našej školy  zúčastnili prírodovednej exkurzie do včelárskej záhrady  v Smoleniciach. Smolenice a okolitý kraj majú historicky k včelám veľmi blízko. V Naháči, vzdialenom iba pár kilometrov, napísal Juraj Fándly dve základné knihy slovenského včelárstva. V prvom rade nás očarilo prostredie, v ktorom sa táto včelárska záhrada nachádza. Krásne záhony, plné rozkvitnutých kvetov, zaujímavé zákutia a nad tým všetkým sa týči Smolenický zámok.  Pracovníci včelína nám pútavou formou priblížili svet a život včielok. Okrem sladkej ochutnávky medov nás čakala  zážitková prechádzka po včelárskej záhrade. Zoznámili sme  sa s množstvom kvetov a rastlín súvisiacich s včelárstvom a pozreli sme si viacero umeleckých a  náučných exponátov v malebnej prírode. Tí, ktorí radi tvoria si tiež prišli na svoje. V tvorivej dielničke si vyrobili sviečku z včelieho vosku, ktorá nám zostane ako voňavá pamiatka z návštevy tejto včelárskej záhrady. Nechýbalo ani nakupovanie vo včelárskom obchodíku. Školské exkurzie sú super príležitosťou na to, aby sme si overili svoje vedomosti a spoznali niečo nové. A táto exkurzia to splnila do bodky.

       Mgr. Zuzana Kuciaková

     • ŠKD
      • ŠKD

      • Keďže nás krásne počasie stále  lákala von, tak si ho poriadne užívame. Obsadili sme celý školský areál. Zahrali sme sa najrôznejšie hry, rozžiarili ihrisko obrázkami a odštartovali zmrzlinovú sezónu. M.Fabová

     • Nezabudnuteľná škola v prírode
      • Nezabudnuteľná škola v prírode

      • V dňoch 9.-13. mája 2022 mali žiaci 5. ročníka možnosť zúčastniť sa školy v prírode v horskom hoteli Lomy, ktorú využilo 42 z nich. Malebné prostredie pohoria Vtáčnik, slnečné počasie, výborná strava a kvalitný animačný program vyvolali v žiakoch a pedagógoch tie najlepšie pocity a dojmy. Počas ŠvP sme navštívili sklársky skanzen vo Valaskej Belej a bodkou tohto výletu bola exkurzia v topoľčianskom zámku.                                                                                         Mgr.Alena Droppová     

     • Natáčanie súťaže Naj škola v televízii RTVS
      • Natáčanie súťaže Naj škola v televízii RTVS

      • Dnes sa žiaci 7., 8. a 9. ročníka zúčastnili natáčania súťaže Naj škola v štúdiu televízie RTVS. Prvá fáza súťaže spočívala v súboji medzi tromi školami o postup do osemfinále. Našu školu zastupoval trojčlenný tím deviatakov v obsadení Marco Šereg, Jakub Kohút a Lukáš Galo + publikum.
                   Žiaci si precvičili svoje vedomosti zo všetkých predmetov počas rôznych kôl súťaže a zároveň nahliadli do fungovania televízneho sveta, kde videli profesionálov z tejto brandže pri práci. Natáčanie bolo napínavé, miestami zdĺhavé, no žiaci si to užili a domov odniesli nezmazateľné zážitky a cenné skúsenosti. To, či sme postúpili a ako sa nám darilo, si budete môcť pozrieť spolu s nami v septembri na Jednotke =)

                                                             Mgr. Ľuboš Kostolányi

     • Ekopark Relax Čierna voda
      • Ekopark Relax Čierna voda

      •               Dňa 18.5.2022 žiaci 1. stupňa našej školy navštívili Ekopark Relax na Čiernej vode. Privítalo nás krásne prostredie plné udržiavanej zelene. Po príchode sme si našli vhodné miesto, kde sme si zložili veci a poobzerali sme sa po okolí.  V areáli sa chovajú aj mnohé zvieratká.  Videli sme napríklad andulky, bažanty, pávy, diviaky s mladými prasiatkami , muflóny , srny, z exotiky napríklad malú kenguru a spoznávali vysadené stromy.  Po prehliadke sme sa vrátili na deky, spravili si desiatovú prestávku. V bufete nakúpili rôzne dobroty a maškrty.  Na veľkej trávnatej ploche sme sa naháňali, skákali cez gumu, zahrali si futbal a  volejbal. Neobišli sme ani ihrisko s hojdačkami a šmykľavkami. Nezabudli sme sa odfotiť pri jazierku, v ktorom kvitli prenádherné lekná. Posilnení, vybehaní a hlavne plný nových zážitkov sme sa vrátili do školy. Návštevu Ekoparku Relax všetkým doporučujeme.

                                                                                                                             Mgr. Zuzana Kuciaková

     • Filmový festival Ekotopfilm
      • Filmový festival Ekotopfilm

      • Nadmerná spotreba, neuvedomelé správanie, neúcta k prostrediu, negatívny dopad priemyselného pokroku v kontraste s nedotknutou divočinou, prírodou, ktorá je dokonalým architektom a zároveň tichým svedkom zániku. Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm prišiel k nám do Serede s dokumentárnymi filmami (Zelený strom, List, Svet a ja, Čudák pán Jay a jeho podivný zločin, ktoré nám žiakom ekológie predstavili v slovenskej premiére v DK Sereď. 

     • ŠKD - S láskou nachystané
      • ŠKD - S láskou nachystané

      •  V školskom klube detí sme sa venovali tematike stolovania, zdravej výživy, bylinkám a vitamínom. Deti si pripravili ukážky slávnostného prestierania, zopakovali si na ktorú stranu patrí príbor, poháre, taniere. Dozvedeli sa, že nie všade vo  svete je chlípanie a srkanie považované za nezdvorilosť. V Japonsku je to práve naopak, znakom, že vám chutí.  Pripravili sme si rôzne chuťovky, nátierky, dipy, koláčik. Vonku bolo krásne počasie, spravili sme si piknik  a všetko ako poslušné deti zjedli. 

                              Vychovávateľka M.Beličková

     • Dopravné ihrisko v Galante
      • Dopravné ihrisko v Galante

      •                 Žiaci 2.A a 2.B triedy po dlhšom čase navštívili 13. 5. 2022 Detské dopravné ihrisko Terkar   v Galante. Hlavným dôvodom  návštevy bolo skvalitnenie dopravnej výchovy, aby si žiaci osvojili teoretické poznatky z oblasti dopravy, dopravných značiek a predpisov cestnej premávky. Obľúbenou aktivitou bola jazda na bicykloch a kolobežkách v simulovanej dopravnej premávke na veľkom a modernom dopravnom ihrisku s dopravnými značkami, s dopravným svetelným signalizačným zariadením (semaformi) na križovatke, železničným priecestím so závorami v prekrásnom prostredí.  Veríme, že sprostredkovaním návštevy dopravného ihriska sme mohli pridať deťom ďalšiu životnú hodnotu: naučiť sa, overiť si  a  zdokonaliť si svoje nadobudnuté vedomosti v oblasti dopravnej výchovy priamo na reálnych modelových situáciách vytvorených na dopravnom ihrisku. Aj napriek daždivému počasiu chuť a úsmev z tvárí detí nezmizol a tento deň si užili.

                                                             Mgr. Zuzana Kuciaková

     • Návšteva u hasičov
      • Návšteva u hasičov

      • V dňoch 9., 11. a 13. 5. 2022 naši druháci navštívili Hasičskú stanicu v Seredi. Hasiči im ochotne porozprávali o svojej práci a priblížili svoje zaujímavé i nebezpečné povolanie. Ukázali im odev, ktorý používajú pri zásahoch a predstavili  hasičskú techniku. Deti sa dozvedeli, ako treba zavolať pomoc pri požiari a oboznámili sa so zásadami tiesňového volania. Obdivovali hasičské autá, rôzne druhy hadíc a hasičských rebríkov. Zaujali ich hydraulické nožnice, ktorými hasiči dokážu vyslobodiť ľudí z vrakov áut pri autonehodách. Vyskúšali si, ako sa sedí v hasičskom aute. Obdivovali hasičskú štvorkolku a záchranný čln. Vyskúšali si prilby, masky s kyslíkovým prístrojom, poprezerali i obleky, ktoré hasiči potrebujú pri zásahu do ohňa.  Otázok a informácií bolo naozaj dosť, a preto po skončení exkurzie na otázku „Kto chce byť hasičom?“ sa zdvihlo veľa chlapčenských i dievčenských rúk.

                                      Mgr. Zuzana Kuciaková

        

     • VYBÍJANÁ
      • VYBÍJANÁ

      • V stredu 11.5.  2022 sa výber žiačok šiesteho a siedmeho ročníka zúčastnil okresného kola vybíjanej mladších žiačok v Galante. Proti nám nastúpilo šesť súperov, s ktorými sme si navzájom porovnali naše výkony a zahrali skvelé zápasy. Nakoniec sme obsadili 4. miesto a okrem zápasov sme poznali aj iné skvelé hráčky z rôznych škôl.

            Aj keď si myslíme, že náš výkon mohol byť oveľa lepší, sme na seba hrdé a šťastné, že to dopadlo tak, ako to dopadlo. Veríme, že naša škola zažije množstvo ďalších súťaží vo vybíjanej i iných športoch.

                                                                                                                                 Zoja Bahýlová

     • Škaredé káčatko
      • Škaredé káčatko

      • Dňa 12. mája zavítali k nám, na našu školu, členovia divadla OSKAR z Bratislavy. Tentokrát prišli s rozprávkou od Hansa Christiana Andersena, ktorú pozná celý svet Škaredé káčatko, z ktorého sa jedného dňa stane krásna labuť. Predstavenia sa zúčastnili žiaci 1. stupňa.

       Prostredníctvom veršovaných dialógov a veselých pesničiek bola detskému divákovi predstavená hra, ktorá súčasným jazykom poukázala na spoločenské rozdiely a na to, aké je to byť „iný“.

       Rozprávka pútavým spôsobom vtiahla divákov do príbehu, ktorý sa odohráva hlavne v zvieracej ríši. V predstavení sa deti stretli s mnohými zvieracími postavami, ktoré zobrazovali rozmanité ľudské vlastnosti a povahy. Zaujímavou scénou, krásnymi kostýmami a hudbou  sa  preniesli do rozprávkového sveta.

                                                             Mgr.  Zuzana Kuciaková

  • Kontakty

   • Základná škola Jana Amosa Komenského v Seredi
   • 031 6270151 alebo 031 6270140
   • Komenského 1227/8, 926 01 Sereď 926 01 Sereď Slovakia
   • IČO: 37836706
   • DIČ: 2021618654
   • Dohľad nad ochranou osobných údajov ( v zmysle § 44 zákona č. 18/2018 Z.z a NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679 )vykonáva v našej spoločnosti ZODPOVEDNÁ OSOBA : p. Bc. Katarína PAVLOVÁ (zo@eurotrading.sk), na ktorú sa môže obrátiť každá dotknutá osoba, ktorej osobné údaje sú spracúvané v našej spoločnosti.
   • PaedDr. Paulína Krivosudská, riaditeľka školy +421 911 332 178, riaditelka@zskomsered.sk
   • Mgr. Karin Ščasná, zástupkyňa pre 1.stupeň +421 904 965 846 zastupkyna1.st@zskomsered.sk
   • Mgr. Michaela Takáčová, zástupkyňa pre 2.stupeň + 911 332 191 zastupkyna2.st@zskomsered.sk
   • Antónia Míková, vedúca školskej jedálne +421 910 332 191 veduca.kuchyne@zskomsered.sk
   • Brigita Halasi, vedúca prevádzkového úseku referentka@zskomsered.sk
   • Ing. Nóra Mihinová, vedúca ekonomického úseku ekonomka@zskomsered.sk, Mgr. Andrea Zemková, mzdová účtovníčka pam@zskomsered.sk
   • webmaster: veronika.kosova@zskomsered.sk
  • Prihlásenie