• Aktuality

      • Máme ďalšie víťazky!

      • Okresné kolo súťaže v prednese umeleckého textu - Čaro slova - pokračovalo 30.3.2023 súťažiacimi III. kategórie. Tento deň bol úspešný pre obe naše ôsmačky. Texty predniesli precítene, pútavo a porote sa páčili. Lenka Vargová bude pokračovať v súťaži v krajskom kole, pretože sa umiestnila na krásnom 1. mieste v prednese poézie. Sofia Sedláková získala za prednes prózy veľmi pekné 3. miesto. Obidvom skvelým recitátorkám ďakujeme, srdečne im blahoželáme a želáme mnoho ďalších úspechov!

       Mgr. L.Budinská

     • Dávid Král;k – Druháci a štvrtáci
      • Dávid Král;k – Druháci a štvrtáci

      •  

       Dňa 30.3.2023 nás navštívil spisovateľ, učiteľ, mentor, kouč, lektor, spoluzakladateľ školy Felix, bývalý reprezentant, medzinárodný rozhodca a tréner v šerme Dávid Králik. Pre deti druhého ročníka mal pripravenú knižku s názvom šibalstvá králička Dávida. Táto kniha obsahuje 12 rozprávok na dobré ráno a 12 rozprávok na dobrú noc. Každá rozprávka na dobrú noc končí upokojujúcimi formulkami, aby sa dieťaťu príjemne zaspávalo. V prílohách tejto knižky môžeme nájsť rôzne logopedické cvičenia a tiež cviky na jógu. Cieľom u druhákov  bolo, aby každý odchádzal z tejto hodiny s tým, že vie, čo všetko sa musí stať, aby vznikla kniha a aby každý vedel nakresliť králička. Deti odchádzali z týchto hodín spokojné a šťastné pretože nie len že sa dozvedeli o procese výrobe knižky ale aj si zatancovali, zaspievali, rozcvičili svoje jazýčky a svojho králička si aj nakreslili.

       Jedného dňa prišla na svet pohotová Myš a vynaliezavá Lienka – čo takto napísať knižku, kde sa čitateľ i spisovateľ dozvedia, ako by to dopadlo, keby mali všetci na výber. Spojili sa a vytvorili myšlienku... Takto začal hodiny pre štvrtákov Dávid. Deťom predstavil knihu s názvom V jablku, ktorá má 350 strán a je určená pre deti od 9 rokov. Zvláštnosťou tejto knihy je možnosť voľby na konci každej kapitoly. Čitateľ vždy dostane na výber, aby sa sám rozhodol, kadiaľ chce pokračovať v príbehu ďalej. Dieťa môže knižku čítať 33 krát a na 350 stranách môže zakaždým prežiť celkom iný príbeh. Súčasťou knižky je aj mapa, kde si dieťa môže značiť svoje predošlé rozhodnutia, aby vedelo, kadiaľ išlo pri predchádzajúcom čítaní. Cieľom pre trošku starších žiakov bolo, aby každý na konci vedeli povedať v čom je kniha „V jablku“ iná, v čom sa odlišuje od všetkých ostatný kníh. Štvrtákom ale aj všetkým pani učiteľkám sa veľmi páčilo a taktiež si aj zaspievali a mali možnosť sa v príbehu rozhodnúť kadiaľ chcú pokračovať sami ale aj v skupinkách.

       K. Henčeková

     • Čaro slova - je tu zas...
      • Čaro slova - je tu zas...


      • Súťaž v umeleckom prednese pod názvom Čaro slova malo pokračovanie aj 29. marca. V priestoroch Galantského osvetového strediska predviedli recitátori 2.kategórie (žiaci 5. – 7.ročníka) svoje recitačné umenie, ktoré nezvládne len tak hocikto. Okrem talentu si umelecký prednes vyžaduje aj správnu techniku. Všetky tieto schopnosti si mohli naše žiačky z 5.B – Natálie Krchová a Sofia Tomčányiová porovnať a vyskúšať v okresnom kole. Obe dievčatá reprezentovali našu školu bravúrne a so cťou. Natálka svojím prednesom očarila porotu, získala 1. miesto v kategórii – prednes prózy a postúpila tak do krajského kola.  Dievčatá, boli ste skvelé a ďakujeme. 
       Mgr. Hana Čížová

     • Pekný úspech našich malých volejbalistov.
      • Pekný úspech našich malých volejbalistov.

      •  

       V stedu sa na našej škole odohralo II. kolo MIDICOOLVOLEJBALU žiačok a žiakov. Opäť sa zúčastnili  ZŠ J.A. Komenského, ZŠ J.Fándflyho a seredské gymnázium Vojtecha Mihálika.

       Dievčatá nám urobili veľkú radosť. Predvádzali krásnu hru s minimom chýb a obsadili 1. miesto. Postupujú na majstrovstvá kraja do Studienky. Chlapci boli menej zohratým tímom, ale s veľkou perspektívou a obsadili 2. miesto v Trnavsko- Bratislavskej oblasti.

        

                                                                              Blahoželáme a držíme palce do ďalších súbojov.

       Mgr. Z.Krajčovičová

     • Tanečníčky LY DANCE UNITED opäť úspešné
      • Tanečníčky LY DANCE UNITED opäť úspešné

      •  

        

       Súťažnú sezónu odštartovali tanečníci a tanečníčky LY Dance United cez víkend 25.- 26. 3. 2023 v Bratislave súťažou Pohyb bez bariér. V sobotu nás reprezentovali v kategórii „Open choreography“ choreografiou Cesta okolo sveta. Ako by povedal klasik- prišli, zatancovali, zvíťazili a zaslúžene si domov odniesli zlaté medaile.

       Nedeľa sa niesla v duchu Hip-hopu a Street Dance. V poobedných hodinách sa po prvý krát na veľké pódium pred porotu postavila skupina DETI 1. Odpálili energickú show s názvom Wu- tang kids a pódiové umiestnenie im uniklo o vlások. V kategórii detí nás reprezentovala aj skupina DETI 2 s choreografiou Completed the mision, ktorá potvrdila svoju pozíciu favorita a s prehľadom zvíťazila.

       V kategórii juniorov sme mali zastúpenie tiež dvomi tímami. JUNIORI B predviedli choreografiu s názvom Got flow a JUNIORI A Street talking. V obrovskej konkurencii bola úspešnejšia druhá formácia, ktorá si vytancovala 5.miesto.

       Dievčatá tancujúce v hlavnej vekovej kategórie ukončili naše pôsobenie v súťaži choreografiou Get up. Umiestniť na popredných troch miestach sa im síce nepodarilo, no našu tanečnú školu reprezentovali na jednotku.

       Všetky naše formácie si vytancovali aj postup na partnerskú súťaž EUROPEAN CHAMPIONSHIP, ktorá sa uskutoční v nemeckom Kalkare.

       PaedDr. J.Čelárová

      • Skupinové kolo vo florbale starších žiačok

      • Žiačkam ZŠ Jana Amosa Komenského v Seredi sa podarilo vyhrať 1.miesto v skupinovom kole v súťaži Super florbal starších žiačok a postúpiť do okresného kola. Skupinové kolo sa uskutočnilo 27.3.2023 a zúčastnila sa ho ešte ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi. Žiačkam budeme aj naďalej držať palce v okresnom kole, ktoré sa uskutoční 14.4.2023 V Galante.

       Mgr. E.Juríček

     • OKRESNÉ KOLO „ČARO SLOVA“
      • OKRESNÉ KOLO „ČARO SLOVA“


      • Dňa 28.3. 2023 sa v Galante konalo okresné kolo recitačnej súťaže „ČARO SLOVA“
       V prednese poézie za 1. kategóriu nás reprezentovala
       Barborka Barienčíková zo 4.B triedy.
       V prednese prózy za 1. kategóriu nás reprezentovala
       Nicol Drgoňová zo 4.C triedy.
       Dievčatá vzorne zastupovali našu školu a boli perfektné.
                                ĎAKUJEME
       A. Pauerová, I. Tušková

     • Pečieme po anglicky
      • Pečieme po anglicky

      •  Piecť po anglicky? Áno, piecť na hodine anglického jazyka podľa anglického receptu! Žiaci 6. ročníka sa počas jednej hodiny angličtiny vyzbrojili čerstvými ingredienciami, chuťou piecť a zabaviť sa. Tá zrazu dostala konkrétnu chuť a vôňu, ktorá sa vznášala po celej budove školy. Žiaci si vyhrnuli rukávy a svoje (ne)skúsenosti v kuchyni ukázali v plnej kráse a upiekli si svoj vlastný apple crumble (jablkový mrveničkový koláč) v školskej kuchynke. Milí rodičia, možno ste ani netušili, akých šikovníkov doma máte Len tak ďalej, šiestaci!

       Mgr. A.Droppová

     • MIDICOOL VOLEJBAL
      • MIDICOOL VOLEJBAL

      • Starší žiaci a staršie žiačky sa vo štvrtok 23.3.2023  zúčastnili I. kola turnaja v Midicoolvolejbale , ktorý sa uskutočnil na ZŠ J. Fándlyho v Seredi. V kategórii starších žiačok sa zúčastnili družstvá seredských škôl : ZŠ J.Fándlyho , GVMS , ZŠ J.A Komenského a v kategórii starších žiakov družstvá :J.Fándlyho  a ZŠ J.A Komenského( družstvo  ZŠ Hlohovec zo súťaže odstúpilo.) Staršie žiačky I kolo vyhrali , starší žiaci boli v tomto kole na II. mieste. Srdečne gratulujeme a držíme palce do ďalších turnajov.                                    Mgr. Válkyová 

        

     • Deň učiteľov
      • Deň učiteľov

      • 28. marec je oslavou výnimočnej práce pedagógov. Najlepším učiteľom je život sám. Učiteľ je ten, ktorý dáva žiakovi to najcennejšie, základy pre život. Pretože od základov sa odvíja všetko. Nie je to iba o učiteľovi, ale aj o žiakovi a jeho rodine. Spoločne tvoríme neoddeliteľný celok. Vraví sa, že najlepšia škola je tá, v ktorej sa deti učia s radosťou. Radosť pociťujú, keď majú chuť spoznávať nové, objavovať, tvoriť. Veríme, že aj naša škola je pre žiakov plná  zážitkov a zábavy.

       Dnešný DEŇ UČITEĽOV na našej škole bol netradičný. Na niektorých hodinách na 1.stupni si rolu učiteľov vyskúšali rodičia. Iba jeden rodič sa odhodlal postaviť pred žiakov na 2.stupni. Po konzultácii s učiteľmi prišli všetci svedomito pripravení.  Pre všetkých – žiakov, učiteľov a rodičov to bol obohacujúci zážitok.  Zvládli to super, za čo im patrí veľká vďaka!

       DEŇ UČITEĽOV spríjemnili všetkým pedagógom aj žiaci zo školského parlamentu úprimným poďakovaním v mene všetkých spolužiakov, pani kuchárky sladkým prekvapením či Coffee VERONIA dobrou kávou.

       Ďakujeme našim rodičom, žiakom a všetkým, ktorí dnes spríjemnili deň našim učiteľom!  

     • Štvrtáci na návšteve
      • Štvrtáci na návšteve

      • Žiaci 4.B zažili úžasný deň. Navštívili domov sociálnych služieb Astoria v Hornom Čepeni. Seniorom spríjemnili deň kultúrnym programom. Žiaci zaspievali, zahrali na gitare, zarecitovali a na záver starkým porozprávali o svojich obľúbených knižkách. Seniori nám povedali o svojich obľúbených knihách, podelili sa aj o svoje zážitky z Veľkej noci, ktoré zažili v rôznych regiónoch a kútoch Slovenska. Veľmi sa nám páčil ujo Stanko, ktorý si toho veľmi veľa pamätal. Deti sa zhodli na tom, že ujo Stanko je "najväčší boss" tohto zariadenia.  Ďakujeme za krásne prežitý deň a nakoľko sa nám veľmi páčilo, sľúbili sme im, že sa určite ešte vrátime.

       Karin Henčeková, PaedDr. Jana Očenášová

     • 1.miesto v skupinovom kole v Super Florbale starších žiakov
      • 1.miesto v skupinovom kole v Super Florbale starších žiakov

      • Dňa 24.3.2023 sa uskutočnilo skupinové kolo v Super Florbale starších žiakov. Sily si prišlo zmerať 5 základných škôl a to : ZŠ Jana Amosa Komenského v Seredi, ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi, Cirkevná ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Seredi, ZŠ Šoporňa a ZŠ Pata. Hralo sa systémom každý s každým a zápasy trvali 15 minút. Našim žiakom sa podarilo vybojovať 1.miesto a tak postúpili do okresného kola, ktoré sa uskutoční 19.4.2023.

       Výsledky skupinového kola:

       1. ZŠ Jana Amosa Komenského Sereď

       2. ZŠ Šoporňa

       3. CZŠ sv. Cyrila a Metoda Sereď

       4. ZŠ Juraja Fándlyho Sereď

       5. ZŠ Pata

       Srdečne gratulujeme a v ďalších kolách budeme našim žiakom držať palce.

        

       Mgr. E. Juríček

     • Deň vody
      • Deň vody

      • V mesiaci Marec sme mali možnosť pripomenúť si významné dni, ktoré sú sprevádzané aj s rôznymi udalosťami.  Pri príležitosti Svetového dňa vody 22.3.2023 sme pripravili pre deti v ŠKD rôzne aktivity, pri ktorých si mali možnosť osvojiť nové poznatky spojené s týmto dňom. Voda je súčasťou nášho každodenného života, a preto je dôležité to vštepovať  deťom už od útleho veku.

       Deti v ŠKD mali možnosť vo svojich oddeleniach vyskúšať aj zaujímavú techniku, ktorá sa nazýva Enkaustika, prostredníctvom, ktorej vytvárali kvapky vody. Taktiež sa dozvedeli, čo je to kolobeh vody, a akým spôsobom sa voda dostáva do našich domov. Prostredníctvom videa mali možnosť vidieť, aký proces predchádza tomu, kým je voda čistá a pitná. Pri príjemnom počasí si kvapky vody deti mohli kresliť aj na chodník v škole...

        

       Palečková Martina 

     • 22. marec - Svetový deň vody
      • 22. marec - Svetový deň vody

      •  

       Vode bola daná čarovná moc byť miazgou života na Zemi.“ Leonardo da Vinci

       Človek sa s vodou stretáva od svojho narodenia až do posledného dňa svojho života. Voda nás teda sprevádza počas celého života, hoci si to ani neuvedomujeme. Považujeme ju za samozrejmosť a spravidla jej nevenujeme veľkú pozornosť. Voda je najdôležitejšou zlúčeninou na zemskom povrchu. Pokrýva 70 % povrchu, dávajúc planéte nádhernú modrú farbu, ktorú vídame na fotografiách z vesmíru.

       Voda je najbežnejšia kvapalina. Je nepostrádateľná pre všetky formy života, aké sa kedy vyvinuli na Zemi. V mnohých smeroch riadi náš život. Podmieňuje, kde môžeme žiť, od nej závisí, či môžeme siať a produkovať dostatok potravy, ovplyvňuje počasie. Všetko živé potrebuje vodu – ľudia, zvieratá i rastliny.

       Svetový deň vody (angl. World Water Day) je určený na 22. marca už od roku 1993. Vyhlasuje ho každoročne Organizácia Spojených národov (OSN).

       Aj u nás v škole na 1. stupni sme si tento deň pripomenuli prostredníctvom tematického vyučovania. Triedne učiteľky pripravili pre žiakov rôzne zaujímavé aktivity, ktorých sa žiaci  dozvedeli o kolobehu vody, o tom aká je voda pre nás vzácna, aká je to zdravá tekutina na pitie oproti sladeným nápojom, aké sú základné pravidlá pitného režimu, ako vodou šetriť, ako ju svojím pričinením chrániť. Súťažili v pití vody a tvorili básničky o vode.

        

       Mgr. Zuzana Kuciaková

     • Exkurzia v Hlohovci
      • Exkurzia v Hlohovci

      • Dňa 22.3. sa žiaci 7. ročníka zúčastnili exkurzie v Hlohovci. Navštívili sme Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika, kde sme sa pod virtuálnou nočnou oblohou zúčastnili dvoch prednášok aj s názornými ukážkami hviezd, planét, galaxií a súhvezdí. Ďalej sme zavítali na Zámok Hlohovec, ktorý sme v sprievode milej pani sprievodkyne poznávali. Mali sme k dispozícií tablety s virtuálnou ukážkou, ako by vyzerali zariadené miestnosti zámku a plnili sme rôzne úlohy. Pani sprievodkyňa nám popísala celú tisícročnú históriu Zámku Hlohovec a jeho okolia. Prebiehala tu aj výtvarná výstava textílií Milady Žrdnje ktorú sme si mohli pozrieť. Taktiež sme navštívili Empírové divadlo, ktoré dodnes mesto využíva na rôzne podujatia. Je to jediné funkčné divadlo v empírovom štýle v strednej Európe aj vďaka reštaurátorským prácam Seredčana - pána Františka Šmigrovského. Na záver sme sa vybrali do parku a pokochali sa nielen krásou veľmi starých platanov. Chceme sa ako celý ročník poďakovať pani sprievodkyni za nové informácie a našim pani učiteľkám za vydarenú exkurziu. Zoja Bahýlová 7.C

     • Jarná Nitra
      • Jarná Nitra

      • 22. 3. 2023 sa žiaci 5. a 6. ročníka vybrali na exkurziu do Nitry. Krásny jarný deň sa začal divadelným predstavením “Rojko” hraným v Novom divadle v Dome Matice slovenskej v Nitre, ktoré nám vykreslilo príbeh o 10ročnom chlapcovi a jeho o snoch, ktoré menia svet na krásnu a spravodlivú „rajskú“ záhradu. Prechádzku Nitrou nám spestrili prezentácie šiestakov o niektorých historických pamiatkach. Bodkou bol individuálny rozchod v nákupnom centre, kde sa žiaci nielen občerstvili, ale mnohí si zakúpili rôzne suveníry či drobné darčeky.

       Mgr. A. Droppová

     • Frajeri z Komenskej v Piešťanoch
      • Frajeri z Komenskej v Piešťanoch

      •  

            Dnešný deň (22.marec) bol pre deviatakov dňom prvej vážnej skúšky. Pre ostatných žiakov 2.stupňa to však bol deň, kedy vyrazili zo školy do iných miest za poznaním, či kultúrou.

            Žiaci ôsmeho ročníka zavítali do Piešťan. Tie poznáme ako kúpeľné mesto, málokto však vie, že sa tu nachádza i Balneologické múzeum. Múzeum síce malé, ale pomerne bohaté na zbierkové predmety. Dnešok bol o to vzácnejší, že naši žiaci si ako prví na Slovensku mohli prezrieť expozíciu kútnych plachiet. Áno, tento predmet dnes už nemá využitie, ale až v tejto expozícii si človek uvedomí, koľko energie a krásy zároveň dokázali naši predkovia vložiť do výroby tohto predmetu. A čo sú to kútne plachty? Opýtajte sa ôsmakov, radi vám to vysvetlia.

            Okrem tejto expozície však bola k dispozícii i národopisná časť, prírodovedná a archeologická. Všetky skvelé. Ak chcete vidieť Moraviansku venušu (i keď len presnú kópiu, veď už má 25 000 rokov), šup- šup do Piešťan.

            V Pamätnej izbe Ivana Kraska si žiaci vypočuli veľmi pútavý výklad o neľahkom živote a tvorbe tohto významného slovenského básnika- symbolistu. A nakukli aj do autentických priestorov jeho piešťanského bytu.

            Obe prehliadky žiaci zhodnotili ako zaujímavé a sami boli prekvapení, koľko kultúrneho bohatstva sa nachádza v našom okolí. Veru, Piešťany sú nádherné. Slnko, ktoré vykuklo spoza oblakov v tej správnej chvíli, len zvýraznilo ich krásu a atmosféru.

                                                                                                                             D. Braunová

     • Preventívny program Druhý krok
      • Preventívny program Druhý krok

      •  

       Naša škola sa v spolupráci s Centrom poradenstva a prevencie v Galante zapojila do preventívneho programu „Druhý krok“. Program sa uskutočnil v mesiacoch január, február, marec 2023. Program SECOND STEP, v slovenskej verzii DRUHÝ KROK (predtým známy ako Srdce na dlani), vymysleli a začali používať v USA v r.1987 ako preventívny program na výučbu sociálnych a emocionálnych zručností. Cieľovou skupinou boli žiaci 3. ročníka našej školy. Hlavným cieľom programu bolo naučiť deti predvídať dôsledky svojich reakcií a predísť tak sociálne neprimeranému správaniu. Deti si tieto zručnosti rozvíjali v rôznych zaujímavých aktivitách a naučili sa, ako riešiť medziľudské vzťahy prosociálnymi spôsobmi. Program podporuje aj dôležité hodnoty - empatiu, čestnosť, statočnosť, súcit, zodpovednosť, úctu, sebadisciplínu, rozhodovanie.

       Vďaka psychologičkám z Centra poradenstva a prevencie v Galante Mgr. Henriete Popluhárovej a  Mgr. Kristíne Vendéghovej, ktoré celý program viedli, sa podarilo spĺňať i čiastkové ciele: zvyšovať bezpečnosť v triedach, udržiavať dobrý psychický a zdravotný stav detí, rozvíjať zručnosti, ktoré znížia agresivitu, zvyšovať sociálne kompetencie.

        

       Mgr. Zuzana Kuciaková

     • ŠKD na návšteve v mestskej knižnici
      • ŠKD na návšteve v mestskej knižnici

      •  

       Mesiac marec sa tradične spája s knihou a pri tejto príležitosti deti zo ŠKD absolvovali exkurziu v Mestskej knižnici v Seredi.

       Privítala nás pracovníčka knižnice, oboznámila deti s priestormi knižnice , v detskom oddelení si deti mohli vybrať a listovať v rozprávkových knihách, encyklopédiách, vyjadrovali svoje zážitky z čítania, spoznali niektorých autorov detských kníh, ilustrátorov.  Vysvetlila deťom postup pri požičiavaní kníh, správne zaobchádzanie s knihami. Dozvedeli sme sa veľa nových zaujímavostí ako napríklad, že kniha môže byť vydaná aj na CD nosiči, ako sa označujú knihy z odbornej literatúry a podobne.

       V knižnici boli pre detičky pripravené  zaujímavé aktivity, pri ktorých sa deti naučili orientovať pri výbere knihy, maľovanie a tvorba záložiek do kníh.

       Deti sa dozvedeli, prečo marec nazývame Mesiacom knihy, že máme aj Deň slovenskej ľudovej rozprávky, ktorým je 16.3.

       Na záver našej návštevy deti poďakovali milej pani knihovníčke čokoládkou. Ona za odmenu deťom venovala dve spoločenské hry. Deti odchádzali spokojné, obohatené o nové poznatky a zážitky. 

       Vychovávateľka A. Gamanová   

  • Kontakty

   • Základná škola Jana Amosa Komenského v Seredi
   • 031 6270151 alebo 031 6270140
   • Komenského 1227/8, 926 01 Sereď 926 01 Sereď Slovakia
   • IČO: 37836706
   • DIČ: 2021618654
   • Dohľad nad ochranou osobných údajov ( v zmysle § 44 zákona č. 18/2018 Z.z a NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679 )vykonáva v našej spoločnosti ZODPOVEDNÁ OSOBA : p. Bc. Katarína PAVLOVÁ (zo@eurotrading.sk), na ktorú sa môže obrátiť každá dotknutá osoba, ktorej osobné údaje sú spracúvané v našej spoločnosti.
   • PaedDr. Paulína Krivosudská, riaditeľka školy +421 911 332 178, riaditelka@zskomsered.sk
   • Mgr. Karin Ščasná, zástupkyňa pre 1.stupeň +421 904 965 846 zastupkyna1.st@zskomsered.sk
   • Mgr. Michaela Takáčová, zástupkyňa pre 2.stupeň + 911 332 191 zastupkyna2.st@zskomsered.sk
   • Antónia Míková, vedúca školskej jedálne +421 910 332 191 veduca.kuchyne@zskomsered.sk
   • Brigita Halasi, vedúca prevádzkového úseku referentka@zskomsered.sk
   • Ing. Nóra Mihinová, vedúca ekonomického úseku ekonomka@zskomsered.sk, Mgr. Andrea Zemková, mzdová účtovníčka pam@zskomsered.sk
   • webmaster: veronika.kosova@zskomsered.sk
  • Prihlásenie