• Jan Amos Komenský
      • "Na dobrom začiatku všetko záleží."
      • Jan Amos Komenský
      • "Nesľubuj že to spravíš, nehonos sa, že si to vykonal, ale nech tvoje skutky hovoria za teba."
      • Jan Amos Komenský
      • "Hľadajme spôsob, aby učitelia menej učili a žiaci viac pochopili."
          • McDonald´s Cup

Dňa 3.5.2024 sa na našej škole uskutočnilo obvodné kolo súťaže McDonald´s Cup. Sily si zmerali 4 školy a to: ZŠ s MŠ kráľa Svätopluka v Šintave, ZŠ Pata, ZŠ Veľká Mača a ZŠ Jana Amosa Komenského v Seredi. Našim žiakom sa podarilo umiestniť na 2. mieste. Z 1.miesta postúpila Veľká Mača na okresné kolo, ktoré sa uskutoční dňa 10.5.2024 na futbalovom štadióne v Seredi. Za skvelé výkony a reprezentáciu školy ďakujeme žiakom: Timotejovi Palečkovi, Adamovi Mudrochovi, Kristiánovi Švecovi, Tomášovi Droppovi, Lujze Daniele Pálovej, Mateovi Magyarovi, Paule Krajčovej, Patrikovi Martinkovičovi, Dominikovi Lackovi a Michalovi Verešovi.
              Ďakujeme aj rozhodcovi Samuelovi Bohušovi.

Mgr. Erik Juríček
              Mgr. Marcela Beličková

• Vďaka za dôveru

Jeden z prvých významných dní v živote dieťaťa je zápis do školy. V ňom dieťa preukáže schopnosti a zručnosti, ktoré sú potrebné na úspešné absolvovanie zápisu a následného vzdelávania. Je to dôležitá udalosť nielen v živote detí, ale i ich rodičov. Rozhodnúť sa, ktorá škola je pre svoje dieťa najlepšia je zodpovedná úloha. Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí pri tomto rozhodovaní zvážili všetky dôležité aspekty a po tejto úvahe sa rozhodli pre našu školu. Vážime si toto rozhodnutie a budeme sa snažiť nesklamať ich dôveru.

• Deň Zeme

"60-percentné zníženie produkcie plastov do roku 2040" Toto motto 54. ročníka Svetového Dňa Zeme je veľavravné. 22. apríl patrí oslave našej planéty už od roku 1970. S myšlienkou zvýšenia povedomia o environmentálnych problémoch prišli aktivisti v Spojených štátoch amerických, odkiaľ sa táto idea rozšírila do celého sveta. Žiaci 2. stupňa našej školy upriamili svoju pozornosť na ochranu životného prostredia 24. 4. 2024, a to rôznymi aktivitami s atraktívnymi názvami a ešte atraktívnejším zameraním. Žiaci 5. a 6. ročníka aktívne absolvovali Deň Zeme s lesnými pedagógmi na stanovištiach: lesné vtáky, lesné dreviny, stopy zvierat, práca lesníka a poľovníctvo súčasť lesníctva. Pre siedmakov bola pripravená prednáška pána Juríčka z Organizácie zodpovednosti výrobcov ELEKOS. 178 žiakov sa striedalo pri horiacich bublinách, recyklačných kruhoch, plátaní ozónovej diery, energetických zdrojoch

• Stavanie mája

Krásne vyzdobený máj sa už pýši aj pred našou školou. Posledný aprílový deň sa o to tradične postarali deti navštevujúce školský klub. Farebnými stužkami vyzdobili stromček, ktorý postavili za pomoci našich šikovných pánov školníkov. Po dobre vykonanej práci si zvesela zaspievali a zatancovali.

• Školský e-shop otvorený

Dobrý deň všetkým!

Aj tento rok máme pre Vás skvelú správu!

Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, o podobe
              ktorej rozhodli sami žiaci a tento školský rok pre nás e-shop
              znížil ceny väčšiny produktov! Ponuku nájdete na tomto linku:

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 19.5. Nasledujúci
              deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte
              preto, ak si chcete zadovážiť nový kúsok so školským logom!

(Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište
              e-shopu nastavíte EUR)

• Detská liga v malom futbale

Na ZŠ Juraja Fándlyho sa uskutočnilo druhé kolo súťaže Detská liga v malom futbale, kde si zmerali sily školy zo Serede a okolia. Naši žiaci sa zúčastnili v kategóriách U11,U14 a U16. V kategórii U11 nám žiaci 1.stupňa vybojovali krásne 2. miesto. Výborne hrali aj žiaci v kategórii U14, ktorí neprehrali ani jeden zápas a vyhrali tak 1. miesto, čím postúpili na majstrovstvá Slovenska v malom futbale. Aj v kategórii U16 naši žiaci ukázali, že vedia hrať pekný futbal no na umiestnenie to nestačilo. Za skvelú reprezentáciu ďakujeme našim žiakom:
              U11: Adam Mudroch, Tomáš Droppa, Adam Krásničan, Adam Jelšic, Viktor Martinák, Timotej Palečka, Kristián Švec, Dominik Lacko, Leo Lukáčik, Patrik Martinkovič.
              U14: Timotej Belička, Miroslav Banáš, Dominik Cicák, Tatiana Čonková, Jasmin Jarašová, Matej Kubačka, Matúš Kubíček, Alex Mudroch, Matúš Kurek, Luca Adam Široký, Tomáš Lacko.
              U16: Matej Dendis,

• Nájdete nás

• 😉

• Kliknutím na obrázok sa prihlásite do Microsoft Office 365