• Oznamy

     • Vianočné tvorivé dielne v múzeu
      • Vianočné tvorivé dielne v múzeu

      •             V dňoch 4. a 5. 12. 2018 žiaci 3. A,B,C a 2.B triedy  ZŠ Jana Amosa Komenského navštívili Vianočné tvorivé dielne v Mestskom múzeu v Seredi. Tak ako každý rok v predvianočnom čase si takto pripomenuli krásne vianočné tradície.

                   Žiaci mali možnosť vidieť ako pod  šikovnými rukami vznikajú pekné vianočné ozdoby. Vyskúšali si výrobu anjelikov z drôtu, ktoré skrášlili korálikmi.  Ozdobovali si medovníčky, vyrábali vianočné pozdravy a netradičné vianočné ozdoby z dreva a vajíčok. Veľmi sa páčili vianočné ozdoby vytvorené háčkovaním a paličkovaním. Vyrobili si náramky a z hliny misky a džbániky.  Niektoré originálne výrobky si aj zakúpili.

                  Z múzea odchádzali žiaci spokojní s množstvom dojmov, zážitkov a vyrobených vianočných darčekov.

                  V mene všetkých žiakov, chceme poďakovať zamestnancom múzea  za vydarenú akciu, popriať  veľa zdravia a tvorivých nápadov v ďalších  rokoch.

                                                                                                   Zuzana Kuciaková

                 

     • Mikuláš 2018
      • Mikuláš 2018

      • Dňa 6.12.2018 sa na našej škole konali exibičné zápasy "ANJELI" vs "ČERTI". Atmosféra bola výborná a naši Anjeli a Čerti si zápasy užili a ďakujú p.učiteľkám za skvelú organizáciu a rozhodovanie zápasov. 

       Našich najmenších sme potešili návštevou Mikuláša v sprievode čertov a anjelov, ktorý rozdal plné vrece sladkostí. Starších žiakov obdaroval v telocvični. 

       Ďakujeme našim p.učiteľkám, vedeniu školy, rodičom a školskému parlamentu za perfektnú prípravu a realizáciu Mikulášskeho dňa

       Tento deň sme si užili a tešíme sa na  V I A N O C E:)

                                                                                                                                © Samuel Hujo 8.C, Ing. V.Kisová  

        

        

                 Mikuláš         

       6. december, všetci  vieme že tento deň je veľmi výnimočný. V tento deň, si ráno každé dieťa nájde vo svojej čižmičke balíček, od známej osoby zvanej Mikuláš. Táto bytosť cestuje celú noc po celom Slovensku, aby sa ani jedno dieťa nezobudilo s tým že nájde topánku prázdnu , práve naopak aby keď sa do nej ráno pozrie tak tam nájde veľa sladkých a cukrovinkových dobrôt (samozrejme  vtedy, pokiaľ dieťa celý rok poslúchalo).

       Ako inak ,aj tento rok už spomínaný Mikuláš prijal pozvanie do školy J.A. Komenského v Seredi a žiaci sa sním mohli stretnúť osobne. Ale Mikuláš nikdy nechodí sám, vždy a všade berie aj svoju skupinu ktorú tvoria 4 čerti a 4 anjeli. Keď sa všetky spomínané bytosti dostavili do školy, začali chodiť z triedy do triedy kde rozdávali deťom cukríky a balíčky plné sladkostí. Začali od prváčikov. Tí boli ešte dosť nesmelí a báli sa čertov, lebo o nich počuli zlé veci. Ale týchto malých drobcov sa tie čertiská nemohli ani len dotknúť , takí boli dobrí. Zato v ďalších ročníkoch už tá poslušnosť bola rôznorodejšia a našli sa jedinci ktorých si čerti zobrali na chodbu a poriadne ich tam zmachlili uhlím ,ale to nemenilo nič na tom že by balíček nedostali. Mikuláš má rád všetky deti a aj napriek im nedostatkom nerobil rozdiely. Deti na prvom stupni spievali a recitovali básničky Mikulášovi vždy keď zavítal do triedy. Všetci si jeho návštevu užívali. Keď prišiel na druhý stupeň tak rozdával balíčky vždy až po skončení zápasu. Tam to bolo totiž tak že každú hodinu hrali ročníky proti sebe zápas ČERTI vs ANJELI. Napríklad prvú hrali šiestaci, druhú siedmaci, tretiu piataci a tak ďalej. Mikuláš si vždy počkal kým dohrali zápas a rozdal im sladkosti. Keď sa dohralo ,čerti sa po žiakoch rozutekali jedna radosť... nikto nezostal s čistou tvárou. Myslím, že si tohtoročného Mikuláša užili naozaj všetci.

       Váš anjel

     • Predvianočná Viedeň
      • Predvianočná Viedeň

      •      Vianoce nám už klopú na dvere a všetci sa na ne veľmi tešíme. Žiaci 9.B triedy, ktorí sa učia nemecký jazyk ako prvý cudzí jazyk si 7.a 8. decembra mohli plnými dúškami vychutnať tú pravú predvianočnú atmosféru, pretože navštívili nádherne vyzdobenú Viedeň. V rámci 2  dňovej exkurzie, ktorú absolvovali s p. učiteľkami Eliášovou a Kisovou  si pozreli vzácne zbierky prírodopisného múzea, prehliadli si nádherný Dóm sv. Štefana, poprechádzali sa najkrajšími ulicami historickej Viedne a samozrejme navštívili aj vianočné trhy. Tých bolo vo Viedni neúrekom, ale tie najkrajšie boli na námestí pri radnici. Všetci si vychutnali vianočnú atmosféru, počuli a použili v praxi nemecký jazyk, nakúpili aj drobné darčeky a spokojní sa vrátili domov.

                                                                                                                      Mgr. H. Eliášová

     • Vyhodnotenie recitačnej súťaže - MIHÁLIKOVA SEREĎ
      • Vyhodnotenie recitačnej súťaže - MIHÁLIKOVA SEREĎ

      • Dňa 14. novembra 2018 sa uskutočnilo v Dome kultúry v Seredi okresné kolo už 15. ročníka súťaže v recitácii slovenskej poézie a prózy MIHÁLIKOVA SEREĎ.

       Súťaž zorganizoval Miestny odbor Matice slovenskej v Seredi v spolupráci s Mestom Sereď a Domom kultúry v Seredi. Žiaci základných škôl z obvodu mesta a jeho okolia predviedli svoje recitačné umenie.

       Našu školu reprezentovali žiaci: Leona Viskupová a Vanessa Malíková z 3.C, Marco Šereg zo 6.B a Sandra Kopčáková zo 8.C.

       Všetci súťažiaci boli veľmi dobre pripravení. Naša žiačka - Leonka Viskupová získala pekné 3. miesto.

       Ďakujeme našim žiakom, že svojím výkonom a snahou prispeli k šíreniu dobrého mena svojej školy.

       Mgr. Hana Čížová

     • Majstrovstvá v zrýchlenom šachu
      • Majstrovstvá v zrýchlenom šachu

      • 28.11.2018 sa v Trakoviciach uskutočnili majstrovstvá Trnavského kraja v zrýchlenom šachu. Zúčastnili sa ho  aj naši žiaci Oskar Slahučka zo 4.B a Artur Lopašovský z 5.B triedy. Naša prvá skúsenosť na majstrovstvách, nám síce nepriniesla úspech v umiestnení, ale získali sme nové skúsenosti a odhodlanosť zlepšovať sa na ďalšom turnaji družstiev, do ktorého by sme sa radi zapojili. Naši reprezentanti veľmi statočne bojovali so silnými súpermi, ukazovali to veľmi dobre rozohraté partie.  Patrí im vďaka za reprezentovanie školy a prajeme im ešte veľmi veľa úspechov na ďalších turnajoch.

       Mgr. Petra Majerníková

      • Olympiáda v anglickom jazyku

      • Dňa 20. 11. 2018 sa v našej škole uskutočnila Olympiáda v anglickom jazyku. Žiaci zo všetkých ročníkov na druhom stupni si zmerali sily v anglickej gramatike, slovnej zásobe, čítaní s porozumením, počúvaní a rozprávaní. Olympiáda bola náročná a naše múdre hlavičky sa pri nej poriadne zapotili, ale najlepší z každej skupiny môže byť iba jeden.

       V kategórii 1A získal prvé miesto David Gedeon z 7.A a v kategórii 1B bol najúspešnejší Matteo Kyselý 8.B. Obaja žiaci si vybojovali diplomy a knižné ceny, samozrejme, v anglickom jazyku a postupujú do okresného kola.

       Všetkým šikovným, malým aj veľkým angličtinárom ďakujeme za účasť a za snahu. Dúfame, že budúci rok sa uvidíme na Olympiáde znova, aby ste nám ukázali, ako ste sa za ten rok zlepšili.

      • Víťazstvo je naše :)

      • Dňa 23.11.2018 sa štvrtáci našej školy zúčastnili prvého ročníku súťaže Jaguar Challenge pre základné školy. Súťaž je zameraná na podporu inžinierstva a dizajnu. Jaguar Land Rover Slovakia ju usporiadal v spolupráci s neziskovou organizáciou Junior Achievement Slovensko.

       18 tímov si preverilo svoje zručnosti a schopnosti v slovenskom celonárodnom kole.

       Naši žiaci ( Miško, Maťko, Alexko, Filipko, Barborka, Simonka) obsadili

       1. miesto v kategórii Najlepšia verbálna prezentácia a stali sa aj celkovými víťazmi. Za celkové 1.miesto im ešte raz ďakujeme a gratulujeme.

         Michal Kabrhel z víťazného tímu povedal: “Je skvelé, že sme sa dokázali presadiť spomedzi toľkých žiakov. Spolu s našou pani učiteľkou sa nám vyplatilo tráviť toľko času na príprave. Bavilo nás postaviť skutočné autíčko, ktoré aj funguje!”

       PaedDr. Jana Očenášová

      • Šaliansky Maťko

      •     Niektoré aktivity sú na našej škole už tradíciou. Patrí k nim aj súťaž v prednese povestí Šaliansky Maťko. 22. novembra 2018 sa u nás uskutočnilo školské kolo tejto súťaže. Z úst našich menších aj o trochu väčších recitátorov zazneli povesti z rôznych kútov Slovenska. Súťaž bola rozdelená do troch kategórií: I. kategória 2. – 3. ročník, II. kategória 4. – 5. ročník a III. kategória 6. – 7. ročník. Tento rok do odbornej poroty prijala pozvanie pani profesorka PhDr. Oľga  Zápotočná, CSc. z Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity, ďalšími členkami poroty boli p. uč. Hana Čížová a p. uč. Andrea Boženíková  Do súťaže sa zapojili: Simonka Široká 2.A, Matej Macejko 2. B, Sarah Joštiaková 2. C, dievčatko 3. A, Naďa Holbíková 3. A, Izabela Sadloňová 3. B, Barbora Zgurišová 3. C, Sofia Sedláková 4. A, Samuel Ondruška 4. B. Lenka Vargová 4. C, Matej Belička 5. A, Matúš Motyčák 5. A, Linda Bartošová 5. B, Karolína Velická 5. B, Lilly Bokorová 6. A, Erika Skladaná 6. A, Tereza Lehocká 6. A a Martina Klačeková 6. A.

       Všetci účastníci boli výborne pripravení, recitovali s citom, no zároveň presvedčivo a suverénne. Preto mala porota ťažkú úlohu, no nakoniec rozhodla nasledovne:

       I. kategória:

       1. miesto: Izabela Sadloňová 3. B

       2. miesto: Simona Široká 2. A

       3. miesto: Naďa Holbíková 3. A

       II. kategória:

       1. miesto: Lenka Vargová 4. C

       2. miesto: Matej Belička 5. A

       3. miesto: Sofia Sedláková 4. A

       III. kategória:

       1. miesto: Lilly Bokorová 6. A

       2. miesto: Martina Klačeková 6. A

       3. Miesto: Tereza Lehocká 6. A

       Zúčastneným žiakom  ďakujeme a víťazkám všetkých troch kategórií budeme držať palce v okresnom kole, ktoré sa bude konať 5. decembra 2018 v Galante.

       Mgr. A. Boženíková

      • ,,Kto nepozná minulosť, nepochopí budúcnosť.“ (Thomas Mann)

      • Dňa 21.11.2018 žiaci ôsmych a deviatych ročníkov navštívili dve múzeá. Tým prvým bolo Múzeum holokaustu v Seredi, ktoré predstavuje autentické miesto viažuce sa k tragickému obdobiu riešenia židovskej otázky na Slovensku počas druhej svetovej vojny. Druhé – Mestské múzeum v Seredi – nám predstavilo výstavu z dejín Serede pri príležitosti 100. výročia vzniku ČSR a život obyvateľov mesta v rokoch 1918 – 1938. Bol to deň, ktorý sa niesol v duchu našich dejín. Deň plný zaujímavých informácií.

      • Florbal chlapci Nadácia JOJ 2.miesto

      • Aj naša škola sa zapojila do súťaže vo florbale v spolupráci s Nadáciou JOJ.

       Družstvo chlapcov odohralo prvé skupinové kolá dňa 9.11. 2018 (piatok), kde sa umiestnili na 2 mieste.

      • Nadácia JOJ florbal žiačky

      • Aj dievčatá sa zapojili do florbalu Nadácie JOJ. Žiačky obsadili 3.miesto.

       Gratulujeme :-)

     • Týždeň tolerancie na našej škole
      • Týždeň tolerancie na našej škole

      •        Organizácia Spojených národov v roku 1996 na podnet UNESCO vyhlásila 16. november za Medzinárodný deň tolerancie. Poslaním tohto dňa je zvýšiť povedomie spoločnosti o potrebe tolerancie a o nebezpečenstvách a negatívnych dôsledkoch intolerancie. Tolerancia spočíva v uznaní všeobecných ľudských práv a základných slobôd iného človeka, v rešpektovaní bohatstva a rozmanitosti kultúr.

               Na ZŠ Jana Amosa Komenského sa stalo tradíciou,  že si tento deň pripomíname nie jeden deň, ale celý týždeň. V dňoch od 12. do 16. novembra prebehol na 1. stupni Týždeň tolerancie. Pridali sa aj žiaci 2. stupňa a podporili nás v aktivitách. Opäť sme sa každý deň obliekli do rovnakej farby a častejšie spomínali toleranciu k druhým ľuďom, k prírode, k svojmu zdraviu.

       Pondelok – Biely deň – Podaj pomocnú ruku

       Utorok – Červený deň – Daruj zo srdca

       Streda - Žltý deň – Slnko svieti pre všetkých

       Štvrtok – Zelený deň – Rešpektuj prírodu

       Piatok – Modrý deň – Voda zdroj života

               Počas celého týždňa pripravili pani učitelky pre žiakov rôzne vekuprimerané aktivity na dané témy.   V prvý deň si žiaci  rozprávali o tom, že podať pomocnú ruku druhým je dôležité, hlavne ľuďom, ktorí to potrebujú. Svoju obkreslenú a vyfarbenú ruku mohli symbolicky podať niekomu. Na telesnej výchove  si overili dôveru v kamaráta pri prekonávaní prekážkovej dráhy so zaviazanými očami. Obdarovať druhých je krásne. Žiaci si rozprávali o tom, že okrem hmotných darov, však môžeme darovať aj nehmotné, ako láska, priateľstvo, vzájomná úcta, rešpekt, atď. Tretí deň besedovali o tom, že slnko svieti na všetkých rovnako, na Zemi žijú ľudia rôznej pleti, kultúry, náboženstva, musia sa tolerovať. Žiaci kreslili slnko podľa vlastnej fantázie. V ďalších dňoch žiaci v projektech prejavovali svoj vzťah k prírode, tvorili rôzne projekty, vytvárali svoj les, rozprávali o význame recyklácie odpadu. Besedovali o význame vody pre ľudí, svoju kvapku symbolicky venovali tým ľuďom, ktorí trpia nedostatkom vody.

                Tento týždeň nás v škole spájala nielen  rovnaká farba oblečenia, ale aj pocit akejsi väčšej spolupatričnosti.

                                                                                                                          Mgr. Zuzana Kuciaková

        

      • Nová súťaž!!! MAJSTER HLAVOLAMU

      • Súťaž je určená žiakom 2. stupňa, ktorí radi premýšľajú a riešia číselné a obrázkové hlavolamy.

        

       Súťaž bude mať 5 kôl, každý nasledujúci mesiac budú zadané nové hlavolamy. Za každú úlohu môžete získať 2 body, teda za vyriešenie hlavolamov v jednom kole 10 bodov.

       1. kolo: od 14. 11. 2018 do 14. 12. 2018

        

       Svoje vyriešenie 1. kola môžete odovzdať pani učiteľke vyučujúcej matematiku, alebo pani učiteľke Hradskej.

       Informácie o súťaži nájdete  aj na  matematickej nástenke na 1. poschodí medzi 8. B triedou a jazykovou učebňou.

        

      • Nadácia JOJ - Florbal

      • Aj naša škola sa zapojila do súťaže vo florbale v spolupráci s Nadáciou JOJ.

       Družstvo chlapcov odohralo prvé skupinové kolá dňa 9.11. 2018 (piatok), kde sa umiestnili na 2 mieste.

      • F U T S A L

      • Dňa 15.11.2018 sa žiaci našej školy zúčastnili skupinového kola vo futsale.

       Žiaci obsadili 2.miesto. 

       Gratulujeme

     • Svetový deň zvierat
      • Svetový deň zvierat

      • Na našej škole ZŠ J. A. Komenského, sa už stalo tradíciou urobiť  zbierku pre OZ Tulák, Sereď. Chceme pomôcť zvieratkám z nášho mesta a podať pomocnú ruku ľuďom, ktorí sa o ne obetavo starajú. Preto sme opäť vyhlásili zbierku, do ktorej sa zapojili nielen naši žiaci z I. a II. stupňa, ale i pani učiteľky.   Zbierali sme celý mesiac a stálo to za to. Bola to pekná kôpka potrebných vecí, pre ktorú osobne prišla zástupkyňa združenia OZ Tulák a s radosťou pri tom pomohli naši najmladší.

       Veľmi pekne ďakujeme pani riaditeľke za možnosť uskutočniť zbierku na škole a všetkým žiakom, rodičom i pani učiteľkám za podporu a úspešný priebeh akcie, ktorá pomôže zvieratkám z nášho okolia.  ĎAKUJEME! 

  • Kontakty

   • Základná škola Jana Amosa Komenského
   • zskomsered@gmail.com
   • +421 0317892404 +421 0317897550
   • Komenského 1227/8, 926 01 Sereď
   • 37836706
   • 2021618654
   • "Dohľad nad ochranou osobných údajov ( v zmysle § 44 zákona č. 18/2018 Z.z a NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679 )vykonáva v našej spoločnosti ZODPOVEDNÁ OSOBA : p. Bc. Katarína PAVLOVÁ , emailový kontakt zo@eurotrading.sk. na ktorú sa môže obrátiť každá dotknutá osoba, ktorej osobné údaje sú spracúvané v našej spoločnosti."
  • Prihlásenie