• Aktuality

      • PRVÝ POLROK NA ZŠ JANA AMOSA KOMENSKÉHO

      •  

       Práve v dnešný deň sa žiaci dostali do svojej presnej polovice školského roka. 31. január je dňom bilancie. Zisťujeme, čo všetko vieme, čo sa musíme ešte naučiť. Čo sa nám podarilo, i to, čo nám nevyšlo. Podarilo sa nám zvládnuť veľa aktivít, stretnúť inšpiratívnych ľudí, navštíviť mnohé zaujímavé miesta, absolvovať exkurzie, zrealizovať mnoho projektov, lepšie spoznať samých seba i spolužiakov. Prekonali sme mnohé prekážky, dosiahli sme množstvo úspechov. Prváci si osvojili pravidlá školského života, zvládli písmenká i počtové operácie. Mladší i starší žiaci svorne potrápili rodičov aj učiteľov a dnes zbierajú plody svojej práce. Edupage nám jedným pípnutím oznamuje,  že výpisy vysvedčení sú už rodičom pripravené na podpis. S ním prichádzajú i pochvaly za výborné vyučovacie výsledky, účasť i umiestnenia na súťažiach, pomoc učiteľom a spolužiakom, no i pokarhania za to, čo sme urobili a nemuseli. Áno, bol to skvelý polrok. Sme vďační, že sme ho strávili v škole a nie doma, že nás to v škole baví, máme nové ciele a priestor na to, aby sme ich dosiahli. Spolu si držme palce do ďalších mesiacov! Nech je druhý polrok ešte o kúsok bohatší, radostnejší a úspešnejší.

     • Aj sopky môžu byť sladké...
      • Aj sopky môžu byť sladké...

      • Žiaci 5.A a 5.C triedy sa tešili na hodiny geografie o niečo viac ako inokedy.  Pripravili si projekty k téme Sopky, sopečná činnosť na Zemi, pričom niektoré zo sopiek boli jedlé. Láva sa zmenila na sladučkú čokoládu, sopečný materiál na sladké cukríky, bonbóny,...No a sopečný kužeľ  bola bábovka – vanilková, čokoládová, karamelová. Po prezentácii projektov, žiaci svoje „sopky“ rozkrájali a navzájom sa v triede ponúkli a občerstvili. Iní žiaci volili projekty z recyklovaného materiálu, fantázia bola naozaj veľká. Použitím správnych ingrediencií sopky naozaj búchali a chrlili lávu. Prezentovali sopku Etnu na Sicílii, sopku Fudži v Japonsku, sopky na Havajských ostrovoch, či na Kamčatke.  Žiaci si precvičili nielen svoje teoretické vedomosti o sopečnej činnosti, ale aj svoje praktické zručnosti, či kulinárske umenie. Výstavku netradičných projektov sopiek si môžete pozrieť v 5.A a 5.C triede.

                                                                                                                                              Vyuč. GEG A. Krivošíková

     • Návšteva výstav v Bratislave – 7. ročník
      • Návšteva výstav v Bratislave – 7. ročník

      •  

       Dňa 27.1.2023 sa žiaci 7. ročníka zúčastnili dvoch výstav v Bratislave. Na výstave Cosmos Discovery mali možnosť spoznať históriu pilotovaných letov do vesmíru od ich začiatkov až po súčasné a plánované misie. Výstava obsahovala stovky originálnych objektov z USA a Ruska, ktoré boli vo vesmíre, zbierku skafandrov a modely vesmírnych lodí a raketoplánov. Na záver si žiaci vyskúšali 3D technológie v interaktívnom vesmírnom výcvikovom tábore.

       V Bibiane, medzinárodnom dome umenia pre deti, si žiaci pozreli výstavu Tresky Plesky, pri ktorej sa naučili nové zaujímavosti zo sveta prírodných javov. Ďalšia výstava Creaks bola venovaná grafickým návrhom k počítačovej hre, ktorú si žiaci na záver mohli zahrať na pripravených notebookoch.

       Žiaci si na výstavách rozšírili svoje vedomosti z mnohých školských predmetov v materinskom, ale aj v nemeckom a anglickom jazyku, a dúfame, že ich využijú aj pri príprave na vyučovanie.

       triedne učiteľky 7. ročníka

        

     • Výstup na Pajštún
      • Výstup na Pajštún

      • V sobotu sme počas turistického krúžku absolvovali výstup na zrúcaninu hradu Pajštún. Cesta bola spojená s pozorovaním zasneženej krajiny a stôp lesných zvierat. Brodiť sa snehom bolo miestami namáhavé, ale tie výhľady stali za to.

        

       D. Belianska

     • Narodil sa chrobáčik
      • Narodil sa chrobáčik

      •              Človek sa vzdeláva nielen učením, ale aj kultúrou. Preto sa žiaci 1. stupňa našej školy dňa  26.1.2023 vybrali do Slovenského národného divadla v Bratislave na divadelné predstavenie Narodil sa chrobáčik.

       Pôvodná baletná rozprávka na hudbu slovenského skladateľa Tibora Freša odkryla najmenším divákom svet roztancovaných chrobáčikov. Tajomným svetom, v ktorom chrobáčikovia žijú, previedol deti ochranca lesa Pepe. Ten im predstavil dobrodružstvá nezbedného mušiaka Svätojanka. Príbeh hlavného hrdinu sa odohráva počas jedného roka, kedy zažil veľa dobrodružstiev. Divadelné predstavenie sa deťom veľmi páčilo. Obdivovali sme úžasné výkony baletných umelcov,  hudbu a kulisy. Ďakujeme za krásny umelecký zážitok.

        

       Mgr. Zuzana Kuciaková

     • Január v ŠKD
      • Január v ŠKD

      • Kým všetci netrpezlivo čakáme na snehovú nádielku, zabávame sa v ŠKD rôzne. Kreslíme, pečieme, tvoríme, pletieme, učíme sa veľa nového a rozhodne sa nenudíme. Šikovné prsty prváčikov privolávajú svojimi výtvormi ozajstnú zimu. Tak nám držte palce.

                                                                                                                                vych. P. Komadová

     • Naj škola 😉 zábavno-súťažná šou
      • Naj škola 😉 zábavno-súťažná šou

      • Ešte v roku 2020 sa ZŠ Jana Amosa Komenského prebojovala ako jediná škola z okresu Galanta do vedomostnej súťaže slovenskej televízie Naj škola. Pravidlá umožňovali postúpiť za každý okres iba jednej škole. Napriek tomu, že okresov máme na Slovenku o niečo viac, pred kamerami sa postupne od septembra 2023 vystrieda 72 základných škôl. V štúdiu sa vždy proti sebe postavia 3 tímy  buď zo západného, stredného a východného Slovenska. Každý tím reprezentujú traja súťažiaci,  v publiku ďalších 30 žiakov a jeden pedagóg. Školy, ktoré postúpia do samotného finále, zabojujú o hlavnú výhru - 10 000 eur.

       Ambíciou tvorcov relácie, ktorá od samotného začiatku narážala na pandemické opatrenia, čím sa jej realizácia natiahla na 3 kalendárne roky,  je podnietiť záujem žiakov i divákov o vedomosti, nárečia, významné osobnosti či rôzne zaujímavosti  z regiónov Slovenska.

       V sobotu 14. 1. 2023 bola odvysielaná epizóda zábavno-súťažnej šou nakrútenej v máji 2022, v ktorej si zmerali sily naši žiaci so žiakmi zo ZŠ v Ivanke pri Nitre a žiakmi  zo ZŠ v Tlmačoch.

       Naša škola organizuje pre žiakov množstvo akcií a zapája ich do rôznych súťaží. Preto sa stalo, že v deň nakrúcania  jeden autobus žiakov druhého stupňa odchádzal na medzinárodné stretnutie projektu LIRE do českej partnerskej školy, druhý autobus na nakrúcanie do Bratislavy a tretia skupina žiakov reprezentovala školu vo finále školskej basketbalovej lige (apropo skončili sme na 1. mieste).

       Verili sme, že všetky naše akcie dopadnú úspešne, pretože sme prípravám venovali množstvo času a energie, lenže v živote nedopadne vždy všetko podľa našich predstáv.  Postaviť sa pred kamery si vyžaduje okrem vedomostí i riadnu dávku odvahy. Stres, emócie  či tlak zohrávajú svoje. Je dôležité vedieť prijať prehru a aj keď nás mrzí, potriasť ruku súperom, ktorí boli tentokrát lepší.

       Napriek tomu, že sme neuspeli, žiaci mali zážitok zo stretnutia s influencerom Expl0m v priestoroch školy, získali nové vedomosti o našom regióne, pri príprave na súťaž a zo štúdia si odniesli cenné skúsenosti.

       Ďakujeme žiakom, ktorí nás reprezentovali. Veríme, že účasť v televíznej šou bola pre všetkých prínosom, ponaučením a neodradí nás zapojiť sa do podobnej výzvy.                                                   PaedDr.P.Krivosudská

       Ak ste nestihli televíznu premiéru, môžete si pozrieť Naj školu z archívu RTVS z archívu RTVS TU.

       Naša škola má veľa „naj“. Žiaci ich v dokrútke uviedli omnoho viac, ale televízny štáb najviac zaujala naša pieseň.

      • Moja obľúbená knižka, môj obľúbený knižný hrdina

      • Ešte pred vianočnými prázdninami sme si vyhlásili súťaž "Moja obľúbená knižka, môj obľúbený knižný hrdina." Vtedy si žiaci vypožičali knižky a čítali. O svoje zážitky a pocity z čítania sa mali s nami podeliť prostredníctvom projektovej práce alebo prezentácie. A aby to bolo spravodlivé, do vyhodnocovania najkrajších a najlepších prác sa zapojili žiaci zo školského parlamentu. Tie najlepšie práce boli ocenené a odmenené. 

       Odmenení žiaci: Laura Čelárová 1.A, Diana Krištofíková 3.B, Matúš Beňo 4.A, Natália Široká 5.A, Radoslav Lupták 5.A, Miriam Kristína Koštialová 5.A a Kamil Kapusta 5.A

       Všetkým, ktorí sa zapojili do súťaže a vytvorili krásne práce ďakujeme a všetkým želáme ďalšie nádherné zážitky pri čítaní kníh.

                                                                                                                                 K. Henčeková

     • Nové knižky
      • Nové knižky

      • Aj tento školský rok, naša školská knižnica zakúpila nové knižky. Naši čitatelia sa môžu tešiť na knižky rozprávkové, komiksy, dievčenské a chlapčenské príbehy. Na svoje si prídu aj milovníci / milovníčky zvierat a aj starší žiaci.

                                                                                                                                         K. Henčeková

     • Učenie nás baví
      • Učenie nás baví

      •  Po prázdninách ďalšia hodina prírodovedy v našej učebni. Ozubené kolesá.                                                       J. Očenášová

     • Dobrý skutok na Vianoce
      • Dobrý skutok na Vianoce

      •  

       Obdarovať blízkeho, priateľa, či človeka, ktorého máme radi alebo si vážime, môžeme urobiť rôznym spôsobom. Potešiť môže aj dobré slovo alebo úprimné predvianočné prianie.
       V súvislosti s výzvou Dobrý skutok na Vianoce sme sa členovia školského parlamentu, ale aj iní naši študenti zapojili do vyrábania odkazov a želaní pre našich učiteľov a personál školy, ktoré sme im pred odchodov na vianočné sviatky odovzdali. Na tvárach učiteľov, p. kuchárok, či p. asistentov sa objavil úsmev na tvári a bolo vidieť že majú úprimnú radosť. V mene školského parlamentu a študentov sme sa im poďakovali za snahu spríjemniť nám dni v škole a popriali sme im krásne vianočné sviatky.


       Školský parlament

       Lenka Vargová 8.C

       Mgr. Jana Fogelová

   • Kontakty

    • Základná škola Jana Amosa Komenského v Seredi
    • 031 6270151 alebo 031 6270140
    • Komenského 1227/8, 926 01 Sereď 926 01 Sereď Slovakia
    • IČO: 37836706
    • DIČ: 2021618654
    • Dohľad nad ochranou osobných údajov ( v zmysle § 44 zákona č. 18/2018 Z.z a NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679 )vykonáva v našej spoločnosti ZODPOVEDNÁ OSOBA : p. Bc. Katarína PAVLOVÁ (zo@eurotrading.sk), na ktorú sa môže obrátiť každá dotknutá osoba, ktorej osobné údaje sú spracúvané v našej spoločnosti.
    • PaedDr. Paulína Krivosudská, riaditeľka školy +421 911 332 178, riaditelka@zskomsered.sk
    • Mgr. Karin Ščasná, zástupkyňa pre 1.stupeň +421 904 965 846 zastupkyna1.st@zskomsered.sk
    • Mgr. Michaela Takáčová, zástupkyňa pre 2.stupeň + 911 332 191 zastupkyna2.st@zskomsered.sk
    • Antónia Míková, vedúca školskej jedálne +421 910 332 191 veduca.kuchyne@zskomsered.sk
    • Brigita Halasi, vedúca prevádzkového úseku referentka@zskomsered.sk
    • Ing. Nóra Mihinová, vedúca ekonomického úseku ekonomka@zskomsered.sk, Mgr. Andrea Zemková, mzdová účtovníčka pam@zskomsered.sk
    • webmaster: veronika.kosova@zskomsered.sk
   • Prihlásenie